Dechová přípravka – klarinet a saxofon

Přihlásit       nebo      Chcete se na cokoliv zeptat?

Ve své praxi se setkáváme s dětmi, které hrají několik let na zobcovou flétnu a chtějí se posunout dál. Jejich tělesné dispozice však nedovolují, abychom na ně pověsili velký nástroj. To by byl konec – těžký nástroj by dětem zničil držení těla, dostaly by se do křeče, bolely by je ruce a nikam by to nevedlo. A to by nás moc mrzelo, protože víme, že cesta k „velkému“ dechovému nástroji je mnohem snazší.

Při výuce hrajeme na přípravné hudební nástroje Chalumeau, což je něco na způsob zobcové flétny s klarinetovou/saxofonovou hubicí. A hubice zde hraje největší roli – dítě se postupně učí, jak „stavět nátisk“ (čtěte jak správně uzpůsobit mimické svaly tak, aby to hrálo). Jde se pěkně krůček po krůčku, zatím nemusíme řešit spousta klapek a váhu nástroje, protože Chalumeau má stejné hmaty jako zobcová flétna a váží pár dkg.

  • výuka pro děti od 8 do 13 let
  • obrovská motivace k hraní na „velký nástroj“
  • používáme přípravný hudební nástroj Chalumeau
  • mezistupeň mezi zobcovou flétnou a „velkým“ hudebním nástrojem
  • individuální přístup ke každému dítěti díky individuální výuce
  • nabízíme možnost zapůjčení hudebního nástroje

  Kurzy se konají pravidelně každý týden v odpoledních hodinách na adrese Eliášova 15, Praha 6, v blízkosti metra Hradčanská. Organizace lekcí koresponduje se školními prázdninami a státními svátky.

  délka kurzu: pololetní výuka 14 individuálních lekcí po 30 minutách,  cena za pololetí: 3900 Kč.  Konkrétní čas výuky lze částečně přizpůsobit Vašim časovým možnostem.

Přihlásit       nebo      Chcete se na cokoliv zeptat?

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *