Marcela Jelínková

Pocházím z Brna a klavíru se věnuji od svých pěti let.  Studovala jsem na  konzervatoři v Brně  u Mgr. Renaty Bialasové a následně na Janáčkově akademii múzických umění  ve třídě prof. Aleny Vlasákové a prof. Jana Jiraského. V rámci programu jsem ERASMUS studovala rovněž v Lotyšsku na Jāzeps Vītols Latvian Academy of Music u prof. Jānise Maļeckise.

K hudbě mě přivedli mí rodiče, kteří působí na JAMU, otec prof. Miloslav Jelínek vyučuje kontrabas a matka doc. Marcela Jelínková působí na smyčcovém oddělení jako klavírní korepetitorka. Nejsou to však jen mí rodiče, kteří  mě vedli  k  hudebnímu vzdělání,   babička byla dlouholetá operní sólistka v  Národním divadle moravskoslezském v  Ostravě, dědeček působil jako dirigent tamtéž. Již od útlého věku  jsem  vystupovala na koncertních pódiích, premiérovala jsem  skladby „Marcelce“, „Ziměnky“, a „S tatínkem“ od Brněnského skladatele Jiřího Matyse. Při studiu na JAMU  jsem spolupracovala se studenty kontrabasu a svojí sestrou, která je klavíristka a zpěvačka. Spolu s rodinou  jsem vystupovala na koncertech v  Muzeu Ignaze Pleyela v Ruppersthalu, (Rakousko). V  roce 2015 jsem se podílela na natáčení CD Brněnského kontrabasového orchestru, ve kterém působí 20 kontrabasistů pod vedením mého otce.

Pedagogické praxi jsem se začala věnovat na ZUŠ Františka France ve Slavkově u Brna již při svých studiích na konzervatoři.  Před nástupem na akademii jsem  také  vypomáhala při klavírním Metodickém centru na JAMU, kde jsem měla možnost se i zúčastnit přednášek a náslechů.

V hodinách svým žákům mohu předat bohaté zkušenosti  pramenící z rodinné tradice a především také skvělé metodické zkušenosti, které jsem získala na studiích  u věhlasné klavírní pedagožky prof. Vlasákové.  Vše s nadhledem a s láskou k hudbě.

Výborné, dokáže zaujmout dítě k hře na nástroj, kreativní výuka, milá, profesionální, umí pracovat s dětmi. Děkuji jí za to, co mou dceru doposud naučila.

Kamila / matka malé klavíristky

Velmi sympatická, energická paní lektorka, už první hodina mi velmi pomohla! ! Našla jsem lektorku, jakou jsem si představovala. Má velmi milé jednání, na hodinu je vždy připravena a na všem se dá domluvit. Těším se na další lekce a ostatním můžu jen doporučit

Ingrid / klavíristka
Lektoři mají k výuce profesionální a milý přístup. Zodpověděli mi všechny mé otázky, společně jsme vybrali kvalitní nástroj a celkově mě vedou skvělou cestou k mému hudebnímu snu. 
Romana / saxofonistka
S lektory v hudebních lekcích jsem moc spokojená. Během hodiny se mi věnují na 150%, řešíme technické i hudební záležitosti. Vždycky v hodinách vládne super atmosféra a lekce uteče jako voda. 
Vlaďka / klavíristka

Velmi přívětivý a pozitivní přístup lektorů, vyučující jsou velmi trpěliví, výuka probíhá zábavnou formou. V ateliéru panuje příjemná atmosféra, domácké prostředí. Využil jsem možnost zapůjčit nástroj domů, jsem moc spokojen.

Honza / klarinetista

Na jaké nástroje učíme?

Klavír

Prvními klavírními krůčky i Chopinovými etudami vás provede tým klavírních lektorů

Dechové nástroje

Na zobcovou a příčnou flétnu, klarinet a saxofon vás naučí tým zkušených dechařů

01klient
02Clarina
03klient
04
05FHL
06