;

Veronika Coganová

Jsem klarinetistka, saxofonistka, hudební pedagožka a hlavně muzikant. Věřím, že hudba má především bavit, ať už jsme posluchači nebo interpreti. Proto také ve svých hodinách vedu žáky k různým žánrům, od klasiky a jazzu až po soudobou a populární hudbu.

Vystudovala jsem klarinet na Konzervatoři Brno a nyní pokračuji ve studiu na Hudební a taneční fakultě AMU v Praze. Hostovala jsem nebo jsem pravidelně zvána ke spolupráci v mnoha komorních tělesech a orchestrech (např. Slezské divadlo Opava, Ostrava New Orchestra, Filharmonie Zlín, Chamber Symphony Orchestra Brno, GOJA Music Hall). Spolupracovala jsem na koncertech a albech s kapelami Bratři Orffové, Poletíme?, Ateliér a Mroš & The Voices.

Saxofonu se věnuji od dvanácti let, později jsem spoluzakládala dixieland Jezzsle a již devátým rokem hraji v multižánrovém BigBandu Krnov.

Ve svých hodinách se soustřeďuji nejen na základy dobrého dýchání, postoje a správných návyků při cvičení. Prostor věnuji také improvizaci, hře s doprovodem a rozšiřování znalosti světové saxofonové, a vůbec hudební scény.

Věřím, že každý student má potenciál být ve svém hraní svobodný, užít si jej a přinášet tak

radost sobě i ostatním.

01klient
02Clarina
03klient
04
05FHL
06

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *