Semináře, workshopy

Přijďte se dozvědět něco nového, rozšířit si svůj hudební obzor a posunout svoje znalosti a dovednosti na vyšší level. Jednorázové tématicky zaměřené akce jsou přístupné jak našim studentům, tak široké veřejnosti. Aktuální termíny našich workshopů pošleme zájemcům po vyplnění nezávazné přihlášky. Akce lze uspořádat kdykoliv při naplnění kapacity prostor.

Saxofonový workshop

Workshop chci pojmout jako inspirativní podvečer a dát začínajícím a mírně pokročilým saxofonistům velké “nakopnutí” vpřed. Setkání budou zaměřená na správné návyky při hraní na saxík (nátisk a tvoření tónu), aby se vám hrálo pohodlně a aby to hezky znělo. Zasdílím Vám také tipy na vše okolo – noty, metodická literatura, blogy, weby, komunity a další webové inspirace, aplikace ke cvičení, dostanete mého tištěného SOS pomocníka k tomu, když se najednou stane, že něco nehraje a vy nevíte co s tím. Společně také nahlédneme do mé nové SAXOFONISTOVY PŘÍRUČKY, kterou jsem právě dokončila a když zbyde čas, tak zkusíme i malinko zabrousit do improvizace

Přihlásit se

 

Nauč se číst noty během jednoho dopoledne

Vše co potřebujete znát, když začínáte hrát – čtení not, orientace v notovém zápise.  Nalejvárna základních věcí, bez kterých se člověk neobejde. Rychle, jednoduše, efektivně. Určeno pro hudební začátečníky.

Přihlásit se

 

Stupnice, aneb když noty nestačí

Téměř každá hudba se skládá ze stupnic a intervalů. Všechno se dá od nějaké stupnice poskládat, takže je zbytečný je neumět. Čím líp zvládnete stupnice a intervaly, tím méně musíte cvičit písničky notu od noty a tím méně času a nervů vám učení nové věci zabere. Pro účast na semináři je nutná znalost základů hudební teorie – čtení not, orientace v notovém zápise.

Přihlásit se

 

 

Jak na transpozice

Jak funguji principy ladění jednotlivých nástrojů? Jak určitou písničku „sladit“ tak, aby to fungovalo dohromady s ostatními? Seminář zaměřený na to, abyste si kdykoliv s kýmkoliv mohli cokoliv zahrát. A můžete hrát na altsaxofon, kytaru nebo triangl. Pro účast na semináři je nutná bezpečná znalost durových i mollových stupnic a intervalů.

Přihlásit se

 

 

Akordické značky, aneb zkratky mi, maj7 nebo dim nejsou šifry!

Seminář zaměřený na rozluštění akordických značek. Seminář vhodný např. pro klavíristy, kteří si chtějí zahrát nejen melodii, ale i doprovod ze značek ve zpěvníku, pro kytaristy – pro které je čtení ze značek alfou i omegou při hraní, nebo pro kohokoliv, kdo na akordické značky narazil a ví, že bez nich to hraní není to pravé ořechové. Pro účast na semináři je nutná bezpečná znalost durových a mollových stupnic a intervalů.

Přihlásit se

 

Plátky a vše kolem nich

Jak vybírat plátky, jak se o ně co nejlépe starat? Jak upravit plátek, který není úplně ideální, ale přesto je nám líto ho  vyhodit? Jak skladovat plátky tak, aby vydržely co nejdéle? Praktický workshop, kde se Vám povím vše o plátcích a jejich péči. Dozvíte se také jak zařídit, aby téměř každý kus byl použitelný a sami si zkusíte plátek upravit.

Přihlásit se

 

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *