Daniela Kavanová

Jmenuji se Daniela Kavanová a věnuji se hře na příčnou flétnu. Pocházím z hudebně-učitelské rodiny, a díky tomu je tato činnost součástí mého života již od útlého dětství, kdy jsem zpočátku zkusila hrát na lesní roh a záhy na flétnu, u které jsem zůstala.

Vystudovala jsem Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a v současné době studuji muzikologii na filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Během studia mě velice zaujala historicky poučená interpretace a soubory, které ji praktikují, jako například Collegium 1704 či Collegium Marianum. Také z toho důvodu jsem se rozhodla rozšířit si rozhled i možnosti svého nástroje a začít studovat flauto traverso, což je označení pro historickou příčnou flétnu. Zkušenost mám kromě sólového hraní také v komorní hře a symfonickém orchestru.

Výuce flétny se věnuji skoro deset let a kromě učení svých žáků se  od nich snažím stále učit sama. Mám ráda výzvy a hledání nových přístupů. Myslím, že je stále co objevovat. V hudbě, ačkoli mě momentálně velice baví a zajímá převážně baroko, se věnuji všem obdobím od pozdně renesančních skladeb až po jazzové improvizace či soudobou hudbu. Každý sloh vnímám jako důležitý.

Při hře na nástroj mě nejvíce těší pocit, který u hraní mám, a přesně toto bych chtěla předat i svým žákům, ať už se rozhodnou ubírat profesionální dráhou či nikoli. Kromě Hudebních lekcí vyučuji také v ZUŠ Rakovník a International School of Music and Fine Arts.

Kladu důraz na správné dýchání a správné návyky při hraní, abyste co nejdříve dokázali hrát podle svých představ. Snažím se, aby si všichni mohli svobodně zahrát a nebyli svázáni nějakými škatulkami, důležitá je osobitost každého z vás a tu Vám pomohu rozvinout.

Výborné, dokáže zaujmout dítě k hře na nástroj, kreativní výuka, milá, profesionální, umí pracovat s dětmi. Děkuji jí za to, co mou dceru doposud naučila.

Kamila / matka malé klavíristky

Velmi sympatická, energická paní lektorka, už první hodina mi velmi pomohla! ! Našla jsem lektorku, jakou jsem si představovala. Má velmi milé jednání, na hodinu je vždy připravena a na všem se dá domluvit. Těším se na další lekce a ostatním můžu jen doporučit

Ingrid / klavíristka
Lektoři mají k výuce profesionální a milý přístup. Zodpověděli mi všechny mé otázky, společně jsme vybrali kvalitní nástroj a celkově mě vedou skvělou cestou k mému hudebnímu snu. 
Romana / saxofonistka
S lektory v hudebních lekcích jsem moc spokojená. Během hodiny se mi věnují na 150%, řešíme technické i hudební záležitosti. Vždycky v hodinách vládne super atmosféra a lekce uteče jako voda. 
Vlaďka / klavíristka

Velmi přívětivý a pozitivní přístup lektorů, vyučující jsou velmi trpěliví, výuka probíhá zábavnou formou. V ateliéru panuje příjemná atmosféra, domácké prostředí. Využil jsem možnost zapůjčit nástroj domů, jsem moc spokojen.

Honza / klarinetista

Na jaké nástroje učíme?

Klarinet

    Klarinet patří k nejpopulárnějším dechovým nástrojům. Není divu, protože se může pyšnit vůbec nejširšími možnostmi uplatnění v...

Příčná flétna

  Chcete se i Vy naučit hrát na příčnou flétnu? V našem hudebním ateliéru nabízíme komplexní hudební průpravu, která zahrnuje nejen...

Saxofon

Nabízíme komplexní výuku na saxofon pro dospělé a děti od 15ti let. Dokážeme Vás naučit širokou škálu žánrů – od klasické hudby, přes...

01klient
02Clarina
03klient
04
05FHL
06

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *