Radek Žitný

Jsem aktivním hudebníkem a hudebním pedagogem. Hudba mě zajímá a baví proto, že je velmi rozmanitá a záleží na každém z nás, jak ji pochopíme a jak ji aktivně prožíváme. Vystudoval jsem hru na klarinet na Pražské konzervatoři a na HAMU v Praze, hru na saxofon jsem studoval u P. Škrny na Pražské konzervatoři. Hraji v několika orchestrech z nichž nejužší specializací je tzv. „starý jazz“ z meziválečného období.

Za svou pedagogickou praxi jsem učil žáky od věku mateřské školy až po seniory a ke každému jsem zvyklý přistupovat individuálně. Naprosto souhlasím s tvrzením, že „s hudbou se dá začít v každém věku“. Aktuálně vyučuji také na ZUŠ Řevnice a na ZUŠ Taussigova v Praze. Působil jsem opakovaně nebo hostoval v mnoha komorních souborech, kapelách a orchetrech (mj. Harmonia Mozartiana Pragensis, Originální pražský synkopický orchestr, GOJA music hall, Talichův komorní orchestr, Pardubická komorní filharmonie, Divadlo F. X. Šaldy v Liberci, Stavovské divadlo, Orchestr Berg aj.)

Zabývám se i tématy mimohudebními. Doposud jsem napsal šest knih s kulturně historickou tematikou, v nichž mapuji osudy opomíjených uměleckých osobností. Spolupracuji již řadu let např. s Českým rozhlasem či univerzitami v Brně a Olomouci. Jsem zván na historická sympozia s tematikou protektorátu a poválečné retribuce a jsem autorem desítek slovníkových hesel v hudebních a historických slovnících.

Hudební tělesa, kde působím:

Orchestr Ježkovy stopy www.jezkovystopy.cz

Original vintage Orchestra Petra Kroutila www.vintageorchestra.com

Blue Star Václava Marka www.blue-star.cz

Výborné, dokáže zaujmout dítě k hře na nástroj, kreativní výuka, milá, profesionální, umí pracovat s dětmi. Děkuji jí za to, co mou dceru doposud naučila.

Kamila / matka malé klavíristky

Velmi sympatická, energická paní lektorka, už první hodina mi velmi pomohla! ! Našla jsem lektorku, jakou jsem si představovala. Má velmi milé jednání, na hodinu je vždy připravena a na všem se dá domluvit. Těším se na další lekce a ostatním můžu jen doporučit

Ingrid / klavíristka
Lektoři mají k výuce profesionální a milý přístup. Zodpověděli mi všechny mé otázky, společně jsme vybrali kvalitní nástroj a celkově mě vedou skvělou cestou k mému hudebnímu snu. 
Romana / saxofonistka
S lektory v hudebních lekcích jsem moc spokojená. Během hodiny se mi věnují na 150%, řešíme technické i hudební záležitosti. Vždycky v hodinách vládne super atmosféra a lekce uteče jako voda. 
Vlaďka / klavíristka

Velmi přívětivý a pozitivní přístup lektorů, vyučující jsou velmi trpěliví, výuka probíhá zábavnou formou. V ateliéru panuje příjemná atmosféra, domácké prostředí. Využil jsem možnost zapůjčit nástroj domů, jsem moc spokojen.

Honza / klarinetista

Na jaké nástroje učíme?

Klarinet

    Klarinet patří k nejpopulárnějším dechovým nástrojům. Není divu, protože se může pyšnit vůbec nejširšími možnostmi uplatnění v...

Příčná flétna

  Chcete se i Vy naučit hrát na příčnou flétnu? V našem hudebním ateliéru nabízíme komplexní hudební průpravu, která zahrnuje nejen...

Saxofon

Nabízíme komplexní výuku na saxofon pro dospělé a děti od 15ti let. Dokážeme Vás naučit širokou škálu žánrů – od klasické hudby, přes...

01klient
02Clarina
03klient
04
05FHL
06

(Orchestr Ježkovy stopywww.jezkovystopy.cz, Original vintage Orchestra Petra Kroutila www.vintageorchestra.com a Blue Star Václava Marka www.blue-star.cz).

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *